Co znamená označení "DEN"?

Označení DEN není ničím jiným než jen zkratkou slova „denier”. Jde o jednotku vyjadřující váhu a hustotu tkaniny. Čím těžší a hustší je materiál, z nějž jsou punčochy vyrobeny, tím vyšší označení DEN mají. Ty nejtenčí punčochy mohou mít až 8 DEN, ty nejtlustší 120 DEN a více.

  • Punčochy s velmi nízkým DEN (do 15 DEN) jsou ultra tenké, lehoučké jako pírko a vhodné především do horkého počasí a jako zcela nezbytný doplněk ke společenskému oblečení.

  • Ten nejběžnější typ silonek mívá 15-30 DEN. V angličtině se tyto punčocháče označují jako „sheer”. Méně snadno se zatrhávají a jsou vhodné jak pro běžné, tak pro večerní nošení. Sežetene je v základních odstínech tělové, moka a černé.

  • Pokud pokukujete po punčocháčích na jarní či podzimní sezónu, jsou ideální volbou ty, které nesou označení 30-40 DEN. Jsou poloprůhledné, tedy „semi-opaque”. Jsou pevnější a podle většiny žen také pohodlnější. Mimo běžné tělové či černé varianty nabízíme široký výběr potištěných, barevných či vzorovaných punčocháčů této hustoty vlákna.

  • Punčocháče o 100 DEN a více vás skvěle zahřejí v zimním období. Jsou zcela neprůhledné ("opaque") a vhodné i pro ty největší zmrzliny!